sobota, 20 czerwca 2015

Liebster Blog Award #1

Dziś przychodzę do was z moim pierwszym LBA, do którego zostałam nominowana przez Natalia Łucja z bloga With coffee and books.

Trochę o zasadach:
,,Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Po przyjęciu LBA należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował. Obowiązkiem jest też wklejenie znaku LBA do wpisu.”

Czas zacząć zabawę.

1. Biblioteka czy księgarnia?
Spoglądając na moją biblioteczkę zauważyłam, że więcej książek, które posiadam dostałam od kogoś w prezencie albo wygrałam. Uwielbiam chodzić do księgarni i czuć zapach nowych książek, jednak zważywszy na fakt, że biblioteka, która znajduje się w moim mieście jest bardzo zaopatrzona i całkiem szybko pojawiają się w niej nowości książkowe, wybieram bibliotekę.

2. Umysł ścisły czy humanista?
Po humanie nic nie ma... Bardzo często spotykam się z taką opinią innych osób, jednak ja może nie w całości, ale przynajmniej po części zaliczam się do tej drugiej grupy. Nie lubię historii i wos-u, gdyż nie ukrywam, że te przedmioty zwyczajnie mnie nudzą. Jednak uwielbiam uczyć się języków obcych i bardzo szybko wchodzą mi one do głowy. Uważam, że sam fakt pisania bloga jest oznaką humanistycznej strony człowieka.

3. Pierwszy bohater książkowy, w którym się zakochałaś.
Przyznaję się bez bicia, że kiedy byłam małym dzieckiem nie lubiłam czytać książek i wcale mnie do nich nie ciągnęło. Dopiero wraz z rozpoczęciem gimnazjum polubiłam czytanie i tak zaczęła się moja przygoda, która trwa już trzy lata. Pamiętam, że przełomową serią, dzięki której zaczęłam czytać jest Akademia Wampirów, od której nie mogłam się oderwać za sprawą Adriana Ivaszkowa. 

4. Bohaterka, która jest najbardziej do ciebie podobna. 
Myślę, że mogłaby być to Tris z Niezgodnej. Uważam, że pojęła słuszną decyzję, postawiła wszystko na jedną kartę i zrobiła to, co podpowiadało jej serce. Każdemu potrzebne są zmiany i trzeba je czasem wprowadzić do swojego życia, gdyż bez nich stałoby się ono nudne. Jednak nie jestem do końca pewna czy zdecydowałabym się opuścić swoją rodzinę na zawsze...

5. Niedokończona lektura.
Na myśl przychodzi mi teraz Szukając Alaski Johna Green'a, którą zaczęłam czytać i nie byłam w stanie dokończyć, ponieważ zwyczajnie mi się nie podobała. Doczytałam do ponad setnej strony i odłożyłam z powrotem na półkę, gdyż nie potrafiłam wbić się w akcję, ale na pewno sięgnę po nią jeszcze raz w wakacje i dam drugą szansę. 

6. Zdanie, które najczęściej wypowiadasz.
Ciężko mi teraz stwierdzić co wypowiadam najczęściej. Myślę, że łatwiej byłoby opowiedzieć na to pytanie moim znajomym, z którymi rozmawiam na co dzień i mnie wysłuchują. Jednak z tego co mi się wydaję, dosyć często używam stwierdzenia ,,spokojnie, bez stresu". Jestem osobą, która zazwyczaj nie przejmuje się drobnostkami, więc zazwyczaj tymi słowami uspokajam swoich przyjaciół.

7. Rodzeństwo czy jedynak?
Los był dla mnie taki łaskawy i obdarzył mnie tym szczęściem, że jestem jedynaczką. Z perspektywy czasu nie wyobrażam sobie, abym mogła posiadać młodsze rodzeństwo i musieć się nim opiekować. Jedyne na co mogłabym się zgodzić to posiadanie starszego brata, ale niestety na to już za późno.

8. W jakim kraju chciałabyś mieszkać.
Odpowiem na to dość oklepanym stwierdzeniem USA. Uwielbiam tamtą kulturę i obyczaje i wiem, że z łatwością udałoby mi się tam poczuć jak w domu. Jednak moim ogromnym marzeniem, które jest na pierwszym miejscu to Zjednoczone Emiraty Arabskie, a razem z nimi najpiękniejszy Dubaj. Marzę, aby zostać stewardessą linii lotniczych Emirates i wiem, że będę do tego uparcie dążyć.

9. Ile książek liczy twoja biblioteczka?

Wspominałam już, że bardzo często odwiedzam bibliotekę, a więc książki leżą u mnie najwięcej miesiąc. Jednak, gdy policzyłam tych swoich, własnych perełek posiadam ich 23.

10. Czy chciałabyś kiedyś wydać własną książkę?  

Oczywiście, że tak. Bardzo lubię pisać swoje historie. Czasem śmieszne, innym razem bardziej dramatyczne. Ostatnio nawet nad tym myślałam i bardziej zagłębiłam się w temat jak wydać książkę. Nawet próbuję swoich sił w pisaniu fun-fiction. Mam nadzieję, że kiedyś mi się uda i spełnię swoje malutkie marzenie.

11. Najzabawniejsze wspomnienie z dzieciństwa. 

Miałam wspaniałe dzieciństwo, za co jestem w szczególności wdzięczna swoim rodzicom. Odkąd skończyłam dwa latka nie było takiego roku, w którym nie pojechlibyśmy nad morze. Mam z tych wyjazdów mnóstwo wspomnień i trudno wybrać najzabawniejsze. Jednym z takich wydarzeń może być nasz pobyt w Sopocie, kiedy postanowiliśmy wybrać się do domku, w którym wszystko jest do góry nogami. Jako mała dziewczynka myślałam, że ludzie również muszą chodzić odwrotnie i zaczęłam chodzić na rękach, a tata trzymał mnie za nogi, abym o nic nie uderzyła. :)
Bardzo dziękuję za nominację.

Moje pytania
1. Ulubiony gatunek książkowy.
2. Ile zajmuje ci przeczytanie 100 stron.
3. Czy oceniasz książki po okładce?
4. Twoje największe marzenie w dzieciństwie.
5. Czy potrafisz czytać i mieć jednocześnie włączoną muzykę lub telewizję?
6. Czy kiedykolwiek udało ci się wygrać jakąś książkę w konkursie lub rozdaniu?
7. Ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu.
8. Czy lubisz oglądać ekranizacje książek?
9. Czego byś nigdy nie zrobiła/zrobił?
10. Jakby wyglądały twoje wymarzone wakacje?
11. Dlaczego postanowiłaś założyć bloga?

Nominuję
http://zakladkaa.blogspot.com
http://cyrysia.blogspot.com
http://czytanie-i-ogladanie.blogspot.com
http://about-katherine.blogspot.com
http://miedzy-stronnicami.blogspot.com
http://recenzjeami.blogspot.com
http://lustrzananadzieja.blogspot.com
http://heaven-for-readers.blogspot.com
http://ksiazki-patiopei.blogspot.com
http://zakurzone-stronice.blogspot.com
http://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com

ZAPRASZAM DO WSPÓLNEJ ZABAWY

12 komentarzy:

 1. Dziękuję za nominację,postaram się jak najszybciej odpowiedzieć na pytania.

  http://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym kiedyś odwiedzić Dubaj :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy Tag! Jestem na Twoim blogu pierwszy raz, ale zostanę na dłużej. Piszesz bardzo fajne recenzje :) Masz śliczny wygląd bloga *-*
  Obserwuję i zapraszam do siebie! Może mój blog Ci się spodoba, zostawisz komentarz, zaobserwujesz.. Byłoby mi bardzo miło.

  /ksiazkowe-tajemnice.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za nominację. Zazwyczaj nie biorę udziału w żadnych zabawach blogowych, ale zrobię wyjątek i napiszę odpowiedzi w komentarzu, jeśli nie masz nic przeciwko temu.

  Pytania
  1. Ulubiony gatunek książkowy.
  - thriller romantyczny
  2. Ile zajmuje ci przeczytanie 100 stron.
  - ok. 45 minut
  3. Czy oceniasz książki po okładce?
  - tak
  4. Twoje największe marzenie w dzieciństwie.
  - kochać i być kochaną
  5. Czy potrafisz czytać i mieć jednocześnie włączoną muzykę lub telewizję?
  - tak
  6. Czy kiedykolwiek udało ci się wygrać jakąś książkę w konkursie lub rozdaniu?
  - tak, kilka razy.
  7. Ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu.
  - czytanie książki, spotkanie z przyjaciółmi.
  8. Czy lubisz oglądać ekranizacje książek?
  - tak.
  9. Czego byś nigdy nie zrobiła/zrobił?
  - nigdy nie zjadałabym żadnego robaka.
  10. Jakby wyglądały twoje wymarzone wakacje?
  - gdziekolwiek byle w gronie fajnych, zwariowanych ludzi, wśród których czułabym się swobodnie.
  11. Dlaczego postanowiłaś założyć bloga?
  - żeby przelewać '' na papier'' swoje wrażenia z danej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe odpowiedzi, chociaż dla mnie szczęściem jest mieć rodzeństwo. Ale jeśli czujesz się dobrze jako jedynaczka jest ok ;)
  http://isareadsbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawe odpowiedzi, choć na kilka odpowiedziałabym zupełnie inaczej :)

  Zapraszam do siebie :)
  http://poczytajmycos.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Nominowałam cię do Colorful Book Tag :)

  ocean-slow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Nominowałam cię do Colorful Book Tag :)

  ocean-slow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam podobnie - z jednej strony jestem bardzo dobra z polskiego, ale z drugiej nienawidzę historii. Z kolei lubię też matematykę... Powodzenia z tą Twoją książką! :D
  Pozdrawiam, Shelf of Books

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja natomiast w ogóle nie odwiedzam bibliotek, ostatni raz byłam w bibliotece chyba w liceum, zeby wypożyczyć lekturę na j.polski :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mi polski obrzydziła moja nauczycielka (fuuuu!). Jednak, co mnie najbardziej dziwi, uwielbiam pisać bloa, próbuję napisać książkę i piszę wiersze xd.
  Z kolei uwielbiam również matematykę i fizykę.
  Powodzenia w czytaniu "Szukając Alaski" :D

  Pozdrawiam :D

  http://blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Oj dokoncz "Szukajac Alaski". Wg mnie swietna ksiazka! Pozdrawiam www.oczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...